Zdravím naše věrné čtenáře.
Dnešní článek je celý převzatý z Benešovského deníku ze dne 29.5.2018, komentáře si dnes odpustíme a tak si každý můžete udělat názor sám:
Muž přepadl ženu, utekl, když křičela o pomoc
Týnec nad Sázavou – Nejspíš nezvladatelný chtíč stál za incidentem, který se odehrál v pondělí 28. května za bílého dne uprostřed města. Jeden z dělníků, kteří v místní části Brodce staví pro město chodník podél silnice III/1068, se odpojil od skupiny spolupracovníků a následoval ženu tlačící kočárek s dítětem.
Žena svolila, aby jí muž mluvící špatnou češtinou s ukrajinským akcentem, pomohl s kočárem, do schodů u továrny Jawa. Netušila však, jak si cizinec celou situaci vysvětlí.
„Když jsem byla na druhé straně lávky a otočila se, najednou stál za mnou. Strašně jsem se ho lekla. Říkal, jak se mu moc líbím. Brala jsem to jako žert a vysvětlila mu, že si musí najít mladší,“ vrací se žena k nepříjemné chvilce, která následovala po té, co se otočila a odcházela ve směru na Týnec. Muž ji ale v ten okamžik chytil za ramena a stále říkal, jak se mu líbí.
„Křičela jsem o pomoc a toho se asi lekl. Pustil mě, omlouval se a dal se na ústup,“ vypráví stále ještě otřesená žena.
Stavbu chodníku na Brodcích vedoucího hned pod okny domu starosty Týnce Martina Kadrnožky, provádí jako vítěz výběrového řízení jedna z pražských firem. Stejná firma stavěla mimo jiné také chodník z Týnce do Chrástu, i když opoziční zastupitel Jan Vaněček upozorňoval vedení města, že firma nemá ani vlastní zaměstnance a najímá si je.
O incidentu v blízkosti svého bydliště se starosta dozvěděl až s dotazem Deníku. Podle něj je věcí samotné firmy, jaké lidi na svých stavbách zaměstnává.
„Když jdu přes Brodce, vidím dělníky pokaždé sedět a nikdo se tím nezabývá,“ uvedla žena, která z obavy o svou bezpečnost nechce zveřejnit jméno. „Mám teď strach tudy chodit a je hrozné domyslet, co by se mohlo stát, kdyby tam šla nějaká mladá žena nebo dívka,“ míní žena.
A právě proto policisté incident nepovažují za bezvýznamnou prkotinu. Podle zkušeného policejního funkcionáře Pavla Mareše, je velmi důležité, aby se žena obrátila s oznámením na policii. „Má to znaky mravnostního deliktu a mohl by to být i trestný čin. Navíc pachatel může zaútočit na jinou ženu. Když se mu to napoprvé nepovedlo, může to zkusit znovu, jindy. Oznámením žena nechrání jen sama sebe, ale také další ženy,“ upozornil policista.
Podle mluvčí benešovské policie Evy Stulíkové, policisté z dřívějška nemají žádné oznámení o obtěžování v lokalitě Brodců. „Kdyby se stalo něco závažnějšího, informovali bychom o tom veřejnost. V Týnci byl před časem jeden případ, z něhož se nakonec nic nevyklubalo, protože se vlastně o nic závažného nejednalo,“ dodala mluvčí benešovské policie.
Shora popsaný incident se odehrál v místech, kudy denně procházejí do Týnce k nádraží, školy či do zaměstnání desítky lidí včetně dětí. Odpoledne pak míří opačným směrem domů do městských částí Brodce, Pecerady a Zbořený Kostelec. Cesta od nádraží přitom vede podél neudržovaného, náletovými dřevinami zarostlého a od civilizace odlehlého pole. Na pravobřežním konci betonové lávky přes Sázavu, je také nekomplikovaný přístup i pod lávku, na křovinami zarostlý břeh řeky.
Za Týnecké patrioty vystavil Zdeněk Vondrák